درباره رادیو

رادیو رنگین کمان رادیوی همجنسگرایان، دوجنسگرایان، ترنس‌ها و همه رنگین‌کمانی‌ها است که به سوی ایران، افغانستان و تاجیکستان برنامه پخش می‌کند. رادیو رنگین‌کمان پخش برنامه‌های خود را از مهر ماه ۱۳۹۱، اکتبر ۲۰۱۲ میلادی آغاز کرد. در آغاز، برنامه‌های رادیو تنها نیم ساعت بود اما رفته رفته بر شمار ساعات پخش برنامه افزوده شد. از همان ابتدا تمرکز ما بر ‌همه‌گیر بودن و در دسترس بودن محتوای عمدتا آموزشی بود. 

رادیو رنگین‌کمان، شبکه غیر متمرکز شهروند خبرنگاران دگرباش ایرانی، افغان و تاجیک در سراسر جهان است. رادیو رنگین‌کمان از اطلاعات علمی و جامعه مدنی کارشناسان و متخصصان ایران، افغانستان و تاجیکستان بهره می‌برد. رادیو رنگین‌کمان موضع و فعالیت سیاسی ندارد و هدفش برقراری پل ارتباطی میان اعضای جامعه سرکوب‌شده دگرباشان، ارتقای سطح آگاهی و جهان‌بینی مخاطبانش است. رادیو رنگین‌کمان توسط سازمان یا گروه خاصی از جامعه رنگین‌کمانی اداره نمی‌شود و صدای همه شهروندان دگرباش است. در صورت تمایل به همکاری با رادیو رنگین‌کمان با ما تماس بگیرید.

contact@radioranginkaman.org

صدای رادیو هر شب از ساعت ۲۱:۰۰ به وقت تهران و ۲۲:۰۰ کابل به مدت نیم ساعت از طریق موج کوتاه رادیویی ۴۱ متر برابر با فرکانس ۷۶۱۰ کیلوهرتز پخش می شود. هدف از پخش برنامه‌ها از طریق امواج کوتاه رادیویی، دسترسی دادن به دگرباشانی است که از امکانات دیجیتال محرومند.

برنامه‌های رادیو رنگین‌کمان با آمیزه‌ای از موسیقی و برنامه‌های عمومی به صورت ۲۴ ساعته از طریق کانال رادیو رنگین‌کمان در ماهواره یاهست قابل دریافت است:


۱۱۹۵۸
FEC 7/8
Symbol rate 27500
Horizontal
نام کانال رادیویی:
Ranginkaman

لینک اپلیکیشن موبایل رادیو :
اپلیکیشن اندرویید اپلیکیشن برای آیفون