همبستگی رنگین‌کمانی‌ها با معترضان: ما هستیم

رومینا قاضی مرادی با انتشار تصاویر گردهمایی ایرانیان معترض در برلین، از حضور گروهی از دگرباشان ایرانی در جمع تظاهرکنندگان خبر داد.

در این گردهمایی پرچم‌ رنگین‌کمان در کنار پرچم ایران در دست معترضان به چشم می‌خورد. رومینا قاضی‌مرادی، هنرمند و فعال حقوق رنگین‌کمانی‌ها در توضیح این تصاویر نوشته “ما صداي اون عزيزانمون ميشويم كه در ايران تمام عمر در جنگ بودن، تا بتوانند هويت خودشون رو ابراز كنند و امروز با قدرت تر كنار مردمشون ميجنگن و بي صدا كشته ميشوند و اگر هركسي سكوت كند رنگين كماني ها هيچوقت سكوت نخواهند كرد و هميشه فرياد خواهند زد براي مطالبه حقشون و براي ازادي و برابري در ايران. به اميد ازادي فكرمون و ازادي كشورمون.”

در تصاویر منتشر شده همینطور پرچم ترنس‌ها با شعار جاوید ایران و حکومت آخوندی نابود باید گردد در کنار تصاویر شاهزاده رضا پهلوی، به چشم می‌خورد.

در جریان اعتراضات پایان آبان ماه در ایران، بیش از صد شهر در سراسر ایران شاهد تظاهرات ضد حکومتی بود. اعتراضات که در ابتدا جنبه اقتصادی داشت، خیلی زود در بسیاری از نقاط ایران جنبه ضد حکومتی پیدا کرد و معترضان علیه مقامات جمهوری اسلامی شعار دادند. آنطور که سازمان عفو بین‌الملل مستقر در لندن گفته در جریان این اعتراضات بیش از ۱۱۶ نفر کشته شدند. رسانه‌های ایران از دستگیری دست کم سه هزار نفر در جریان این اعتراضات خبر دادند.  درباره شمار کشته شدگان آمار دقیقی در دسترس نیست. مقامات جمهوری اسلامی معترضان را اغتشاشگران مرتبط با دولت‌های غربی خواندند و برای جلوگیری از پخش اخبار به مدت یک هفته اینترنت را قطع کردند.