دسته: کوییرپلیر

کوییرپلیر

Read More

گفت‌وگو با «اوین آزاد» درگ کوییر ایرانی

«من یه زمانی اعتیاد داشتم به خاطر گرایش جنسیم. می‌خواستم از خودم فرار کنم، از ایستادن، از این که بگم خودم هستم و اونطوری که دوست دارم زندگی می‌کنم. می‌خواستم به جای حل کردن مسئله، […]

Read More

گفت‌و گو با لاکی‌بی‌آمرو نقاش، تصویرساز و هنرمند

«اوایلش خیلی برای مردم عجیب بود. حتی برای خانواده‌ام و دوستانم که صفحه من رو دنبال می‌کردن. می‌پرسیدن «برای چی تو یه آدم برهنه می‌کشی و می‌ذاری روی صفحه‌ات؟» راستش من خودم خیلی دوست داشتم که عادی سازی کنم. یعنی بگم که اگر همجنسگرایی وجود داره، اون‌ها هم مثل بقیه آدم‌ها دارن زندگی می‌کنن. این‌ها از فضا نیومدن و مثل بقیه هستن و هیچ فرقی ندارن. حالا چه تپل باشن چه لاغر باشن، خوشگل باشن یا زشت باشن.»
این بخشی از مصاحبه فریمان با «لاکی‌بی‌آمرو» نقاش، تصویرساز و هنرمند کوییره. می‌تونید به مصاحبه کامل این هنرمند در کوییرپلیر ۱۴۱ گوش کنید.

این صد و سی و هشتمین کوییرپلیره و من فریمان هستم. به صدای من در رادیو رنگین‌کمان گوش می‌کنی. مهمون این هفته کوییرپلیر هنرمندی با بیش از چهل سال سابقه در زمینه هنر چوب و معرقه که می‌خواد برامون از هنر معرق و تجربه‌های قبل و بعد از انقلابش بگه. مطمئنم که اگر اهل هنر معرق هستی کارهای این هنرمند رو دیدی. اما متأسفانه برای حفظ حریم خصوصی، اسمی از این هنرمند در برنامه نمیارم و این هنرمند رو سروش خطاب می‌کنم. دوست عزیزم متیو به جای این هنرمند در برنامه صحبت خواهد کرد.

Read More

رژه افتخار رادیو رنگین‌کمان با هلیا

این هفته با فریمان و مهمانش هلیا، در برنامه کوییرپلیر ۱۳۷ همراه باشید تا براتون درباره فستیوال فیلم رم، جشنواره Prix Italia و فستیوال رادیوهای دانشگاهی بگن. یادتون نره که نظرتون رو برای ما بنویسید.

Read More
سپیدار

سپیدار؛ آواز مخملین از جامعه رنگین‌کمانی

سپیدار هنرمند جوانی است که کار خواندن را از ایران آغاز کرد اما به دلیل آنچه که هست امکان فعالیت در ایران را نداشت. صدای مخملین سپیدار هواداران بسیار دارد اما او می‌گوید همه عاشقانه‌هایش را برای عشقی همجنس می‌خواند. گفتگوی اختصاصی با سپیدار را بخوانید و بشنوید